fbpx
  •   +389 2 3099 500

Д-р Вања Филиповски

Информации за лекар

Д-р Вања Филиповски 
Специјалист по патологија
Дијагностички лаборатории
Аџибадем Систина

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Образование

2007
Специјалист по патологија – Медицински факултет - Скопје
Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје, Р. Македонија
2000
Медицински факултет - Скопје
Универзитет Св. Кирил и Методиј – Скопје, Р. Македонија

Работно Искуство

2011 - сега
Клиничка болница Аџибадем Систина
Оддел за дијагностички лаборатории
2002 - 2011
Медицински факултет – Скопје ,
Институт за патологија

Странски Јазици
Англиски